Nottingham Forest - Newcastle, wynik spotkania 2-3

W sobotni wieczór na The City Ground odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Nottingham Forest oraz Newcastle, który zakończył się zwycięstwem gości 3-2. Spotkanie to odbyło się 2 dni temu, a emocje sięgnęły zenitu, kiedy obie drużyny remisowały 2-2 po pierwszej połowie. Premier League w kolejce 24 przyniosła wiele emocji, a kibice będą jeszcze długo wspominać ten pojedynek.

Ważne wydarzenia z meczu:

Bramki: Bruno Guimarães 10' 0-1 (K. Trippier) A. Elanga 26' 1-1 (M. Gibbs-White) F. Schär 43' 1-2 (S. Botman) C. Hudson-Odoi 45' 2-2 (N. Domínguez) Bruno Guimarães 66' 2-3

Żółte kartki Gospodarze: Morgan Gibbs-White 59'

Żółte kartki Goście: Sven Botman 58' Callum Wilson 90'

Czerwone kartki Gospodarze

Czerwone kartki Goście

Relacja z meczu:

Zapraszam Państwa do relacji z emocjonującego starcia pomiędzy Nottingham Forest a Newcastle, które odbyło się na malowniczym stadionie The City Ground. Sędzią głównym spotkania był Anthony Taylor z Anglii.

Początek meczu był bardzo dynamiczny, a to Newcastle jako pierwsi objęli prowadzenie. W 10. minucie bramkę dla Gości zdobył Bruno Guimarães po podaniu K. Trippiera, wprawiając fanów gospodarzy w osłupienie.

Nottingham Forest szybko odpowiedzieli w 26. minucie za sprawą A. Elangi, który wyrównał stan meczu po asyście M. Gibbs-White'a. Kibice na The City Ground nie mogli narzekać na brak akcji!

Goście jednak nie zamierzali ustępować i ponownie wyszli na prowadzenie w 43. minucie. Tym razem to F. Schär strzelił gola po zagraniu S. Botmana, dając Newcastle przewagę.

Jednak przed przerwą gospodarze zdołali ponownie wyrównać. C. Hudson-Odoi trafił do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy po zagraniu N. Domíngueza, ustalając wynik na 2-2.

Drugą połowę zespół z Nottingham rozpoczął z determinacją, ale to Bruno Guimarães w 66. minucie zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru, dając Newcastle prowadzenie 3-2, które utrzymali do końcowego gwizdka.

Mecz nie obył się bez kartek, gdyż zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki. Morgan Gibbs-White w 59. minucie oraz Sven Botman w 58. minucie zostali ukarani. Dodatkowo, w doliczonym czasie gry Callum Wilson z Newcastle otrzymał żółtą kartkę.

Wynik 2-3 na korzyść Newcastle zapewnił im cenne punkty w Premier League, podczas gdy Nottingham Forest będzie musiał podjąć walkę w kolejnych meczach, gdzie zmierzy się kolejno z West Ham, Aston Villa i Manchesterem United. Dla Newcastle kolejne starcia to spotkania z Bournemouth, Arsenalem i Blackburn. Emocje towarzyszyły nam przez całe 90 minut, aż do ostatniego gwizdka sędziego Anthony'ego Taylora.